Masz pytania?   +48 503 101 422    +48 504 789 294      biuro@mybed.pl

Aranżacja małej sypialni z praktycznym łóżkiem tapicerowanym w roli głównej
Aranżacja małej sypialni z praktycznym łóżkiem tapicerowanym w roli głównej

Aranżacja małej sypialni z praktycznym łóżkiem tapicerowanym w roli głównej

Zastanawiasz się sposobem urządzenia niewielkiej sypialni? Niech przestrzeń Cię nie ogranicza! Łóżko tapicerowane idealnie odnajdzie się w każdym wnętrzu – to mebel sypialniany o wszechstronnym zastosowaniu. I to dosłownie. Pamiętaj, że niewielka przestrzeń w sypialni wcale nie musi oznaczać braku komfortu. Wręcz przeciwnie – kluczem do sukcesu jest jak najlepsze wykorzystanie całego dostępnego metrażu. Dotyczy to także łóżka, które przecież jest najważniejszym elementem wśród całego wyposażenia, bo możliwości jest naprawdę wiele. W przypadku, gdy dysponujemy małym metrażem w sypialni, jedynym ograniczeniem staje się nasza wyobraźnia. W całym tym rozgardiaszu jest pewien złoty środek, który idealnie odnajduje się w każdym wnętrzu. Tak, to łóżko tapicerowane w wielu bardzo ciekawych odsłonach. Jakich?

Jak urządzić małą sypialnię? Złudzenie optyczne

W przypadku aranżacji małej przestrzeni, niezależnie od jej przeznaczenia, należy szczególnie uważać dobierając dominujące odcienie. Chcesz uzyskać złudzenie przestrzeni? Jasne kolory, delikatne dekoracje i przytulność tkanin, to zdecydowanie klucz do sukcesu. Dlaczego? Ciemne kolory zdają się pomniejszać przestrzeń, co nie jest pożądane, jeśli chcesz uzyskać efekt optycznego powiększenia. Wszelkie zasłony oraz dodatki śmiało dobieraj kierując się kryterium pastelowych barw, delikatnie kontrastujących ze sobą. To jednak nie wszystko. Niewielkie pomieszczenia lubią świeże odcienie, co odnosi się nie tylko do koloru ścian. Także meble nie pozostają bez znaczenia. A już szczególnie te, które w przypadku każdej sypialni pozostają w centrum uwagi. Mowa o łóżku, pościeli, a także elementach przechowywania, jak np. szafki nocne. Innym, a zarazem bardzo sprytnym rozwiązaniem będzie klasyczne łóżko na nogach, które optycznie powiększy pokój. W jaki sposób? To widoczna, wolna przestrzeń pod łóżkiem sprawia, że całość nabiera lekkości.

Tapicerowane łóżko do małej sypialni? Dlaczego nie!

Idealnie podkreśli całość wystroju w każdej sypialni. Tak, na chwilę znów wracamy do kolorów – tapicerowane to słowo klucz, co oznacza, że finalny wygląd łóżka możesz kształtować dowolnie, według własnego uznania. Wybieraj spośród wielu kolorów i faktur, tworząc wnętrze przytulne, a zarazem przejrzyste. Ale… łóżko tapicerowane doskonale odnajduje się w każdym wnętrzu i to nie tylko za sprawą możliwości wyboru dowolnej tkaniny obiciowej. Nawet mała sypialnia może zostać wyposażona w komfortowe, duże łóżko, np. klasyczne na nogach. O jego walorach dających złudzenie optycznego powiększenia przestrzeni pisaliśmy już wcześniej. W tym miejscu warto wspomnieć, że tapicerowane łóżka występują jeszcze w innych wariantach, a każde z nich ma swoje wyjątkowe zalety.

 

Jakie wybrać łóżko do małej sypialni?

Zdecydowanie każde łóżko tapicerowane odnajdzie się w małej przestrzeni sypialnianej. Jednak pamiętaj, że łóżko kontynentalne, mimo swojej niezwykłej wygody, zbudowane jest na skrzyni. To nadaje mu dość masywny wygląd. Co jednak nie wyklucza jego zastosowania w małej sypialni – łóżko kontynentalne możesz kupić w niemal dowolnym rozmiarze. Ponadto łóżka tapicerowane od MyBed mają jeszcze jedną zaletę, a mianowicie, dzięki nim możesz zyskać sporo dodatkowego miejsca do przechowywania. Sprawdzony sposób to łóżko z pojemnikiem, który możesz dowolnie zagospodarować. Pojemnik na pościel, a może wszechstronny schowek? To zdecydowanie dodatkowy plus. Ponadto łóżko na nogach, choć posiada znacznie płytszą ramę, także może mieć pojemnik na pościel. Wystarczy, że zdecydujesz się na wygodny stelaż z podnośnikiem gazowym lub sprężynowym. Tym sposobem zyskasz zarówno złudzenie optycznego powiększenia przestrzeni oraz podręczny schowek. Sprawdź wszystkie propozycje od MyBed!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium