Masz pytania?   +48 503 101 422    +48 504 789 294      biuro@mybed.pl

Łóżko młodzieżowe z wezgłowiem czy tapicerowany panel? Ściana za łóżkiem
Łóżko młodzieżowe z wezgłowiem czy tapicerowany panel? Ściana za łóżkiem

Łóżko młodzieżowe z wezgłowiem czy tapicerowany panel? Ściana za łóżkiem

Aranżacja sypialni młodzieżowej to nie lada wyzwanie, a zwłaszcza, gdy w grę wchodzi zakup odpowiedniego łóżka. Wybór jest naprawdę ogromny i to nie tylko pod względem wizualnym. Tak, łóżko również powinno być funkcjonalne, a zwłaszcza młodzieżowe. Każdy z nas w ciągu całego życia spędza niemal niezliczoną ilość godzin. Ten czas głównie przeznaczamy na odpoczynek i regenerację, co wcale nie oznacza jedynie snu. W łóżku czytamy książki, oglądamy telewizję czy jeszcze inaczej spędzamy miło czas wolny. Wracając do punktu wyjścia – pokój młodzieżowy to nie tylko sypialnia, a idąc tym właśnie tropem powinien być urządzony naprawdę funkcjonalnie. Dlatego dzisiaj skupimy się na tym i przybliżymy kilka ciekawostek, na które powinnaś zwrócić uwagę wybierając łóżko dla nastolatka… oczywiście, jeśli to Ty o tym decydujesz. Zaczynajmy! Jakie wybrać łóżko dla nastolatka i na co w szczególności zwrócić uwagę?

Tapicerowane wezgłowie – wszechstronna wygoda

Łóżko z tapicerowanym wezgłowiem to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród kupujących. Nic w tym dziwnego, ponieważ sprawdza się w wielu sytuacjach. Nastolatek większość czynności wykonuje właśnie w łóżku – odrabia lekcje, gra, czyta, słucha muzyki i nie tylko. Tapicerowane wezgłowie sprawia, że łóżko jest jeszcze wygodniejsze – czytając książkę lub oglądając telewizję możesz wygodnie się oprzeć. Co więcej, tapicerowane wezgłowie może mieć różny stopień wypełnienia w zależności od wybranego modelu. Im grubszy tapicerowany zagłówek łóżka, tym będzie on bardziej miękki. Dodatkową zaletą łóżka z wezgłowiem jest jego nierozłączność, co oznacza, że zmieniając układ mebli w sypialni, wystarczy jedynie przestawić łóżko. W żaden sposób nie musisz ingerować w ścianę za łóżkiem, jak w przypadku paneli tapicerowanych montowanych bezpośrednio na ścianie.

 

Panel ścienny tapicerowany w pokoju młodzieżowym

Owszem, dostępne są także łóżka tapicerowane bez wezgłowia, aby samodzielnie móc zagospodarować przestrzeń tuż za nim. Cała pusta ściana daje naprawdę duże możliwości aranżacji. Pamiętaj jednak o funkcjonalności, która w przypadku łóżka młodzieżowego (i nie tylko), wybija się na pierwszy plan. O tym wspominaliśmy już chwilę wcześniej. Jeżeli zdecydujesz się na zakup łóżka bez wezgłowia to musisz liczyć się z tym, że łóżko może odsuwać się od ściany. Tym samym pomiędzy łóżkiem a panelami ściennymi może powstawać drażniąca i niepraktyczna wyrwa. Innym rozwiązaniem jest zakup łóżka tapicerowanego z wezgłowiem w kolorze neutralnym, uzupełniającym lub kontrastującym z tapicerowanymi panelami ściennymi. Taki zabieg da równie okazały efekt, a znacznie bardziej praktyczny. Jeszcze inne rozwiązanie? Możesz zdecydować się na łóżko młodzieżowe z tapicerowanym bokiem i wezgłowiem, dzięki czemu znakomicie sprawdzi się ustawione m.in. w rogu pokoju. W ciągu dnia może także służyć jako sofa.

Wezgłowie łóżka czy tapicerowany panel? Co na ścianę za łóżkiem?

Wszystko zależy od oczekiwań Twojej pociechy. Nie bez znaczenia jest przecież zdanie nastolatka, który w swoim pokoju będzie przebywał niemal non stop. Zarówno panel ścienny tapicerowany, jak i łóżko tapicerowane z wezgłowiem mają swoje zalety. Jest jeszcze jedno wyjście, które staje się coraz bardziej pożądane wśród naszych klientów. A może… tapicerowane łóżko z panelem ściennym? Tak, w sklepie internetowym MyBed.pl znajdziesz także innowacyjne połączenie łóżka tapicerowanego z jednolitymi panelami bocznymi. To idealne rozwiązanie zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży. Ponadto każde łóżko od MyBed możesz wybrać w dowolnym rozmiarze, a wszelkie pozostałe detale dopasować według własnych upodobań. Jeżeli masz dodatkowe pytania to pamiętaj, że zawsze możesz się z nami skontaktować. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium