Masz pytania?   +48 503 101 422    +48 504 789 294      biuro@mybed.pl

Łóżko tapicerowane do pokoju dziecięcego – jakie wybrać? Najlepsze łóżko dla dziecka
Łóżko tapicerowane do pokoju dziecięcego – jakie wybrać? Najlepsze łóżko dla dziecka

Łóżko tapicerowane do pokoju dziecięcego – jakie wybrać? Najlepsze łóżko dla dziecka

Podjęcie decyzji o zakupie łóżka do pokoju dziecięcego może być nie lada wyzwaniem. Dziecko nie tylko śpi w łóżku - bardzo często jest to także miejsce do zabawy oraz nauki. Wybór odpowiedniego łóżka jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju i zdrowia dziecka. Ważne są więc różne aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie łóżka dla dziecka. Oczywiście najważniejsza jest wygoda oraz wielkość łóżka, ale istotny jest także wytrzymały materiał, stabilność, wygląd i wiele innych czynników. Warto także zadbać o funkcjonalność takiego mebla. Bardzo dobrym wyborem do pokoju dziecięcego będzie więc łóżko tapicerowane. Poniżej znajdziecie więcej informacji o tego typu łóżkach i ich zaletach.

Zalety łóżka tapicerowanego do pokoju dziecięcego

Łóżko tapicerowane to mebel, który obecnie jest bardzo na czasie. Jego główną zaletą jest możliwość dostosowania wielu elementów i tym sposobem całkowitego spersonalizowania takiego łóżka. Można samemu zadecydować, z jakiej tkaniny łóżko ma być wykonane, lecz nie tylko. Wybór rodzajów materiałów, ich wzorów i kolorów jest obecnie ogromny. W przypadku łóżka tapicerowanego do pokoju dziecięcego warto postawić na miękkie, przytulne tkaniny w wesołych kolorach. Warto także zdecydować się na tkaninę plamoodporną, która nie wchłania wody i nie brudzi się. Materiały, z których wykonane są łóżka tapicerowane mają bardzo wysoką jakość, dzięki czemu takie łóżko to zakup na lata. Ogromną zaletą łóżek tapicerowanych jest także brak kanciastych zakończeń i brzegów, dzięki czemu dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Miękki zagłówek to świetne rozwiązanie, o które można się oprzeć podczas nauki lub czytania książki. Zagłówek ten chroni też ścianę przed zabrudzeniami, a dziecko przed potencjalnym uderzeniem. Między innymi z tych powodów łóżko tapicerowane dla dziecka jest coraz częściej wybierane przez rodziców.

 

Wymiary łóżka tapicerowanego do pokoju dziecięcego

Łóżko tapicerowane do pokoju dziecięcego powinno być dopasowane do wzrostu dziecka. Zazwyczaj przyjmuje się zasadę, że łóżko pojedyncze dla dziecka powinno być minimum 20 cm dłuższe od wzrostu użytkownika. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę fakt, że dzieci szybko rosną, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie kupienie dłuższego łóżka i materaca. Tym sposobem dziecko będzie mogło cieszyć się swoim wygodnym łóżkiem tapicerowanym przez długi czas, a my unikniemy kolejnych wydatków związanych z zakupem nowego łóżka. Możemy zdecydować się na model łóżka typowo dziecięcego - ale można też wybrać klasyczne łóżko jednoosobowe o wymiarach 80x200 cm lub 90x200 cm. Klasyczne łóżko jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli dziecko często zmienia pozycję w czasie snu. Dzięki takiej szerokości łóżka minimalizujemy ryzyko upadku dziecka z łóżka na podłogę. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są także łóżka tapicerowane z dodatkowym miejscem do spania. Jest to świetne rozwiązanie do pokoju rodzeństwa.

Materac do łóżka tapicerowanego dla dziecka

Bardzo ważny jest także dobór odpowiedniego materaca do łóżka tapicerowanego dla dziecka. To on będzie miał wpływ na zdrowy sen, dobre samopoczucie i rozwój dziecka. Przede wszystkim należy wybrać twardość materaca. Określa się ją symbolem H i dopasowuje do wagi użytkownika. W przypadku dzieci o masie ciała do 20 kg, należy wybrać materac o twardości H1. Twardość H2 polecana jest dla dzieci i młodzieży o wadze od 20 do 60 kg. W przypadku nastolatków odpowiednią twardością materaca będzie H3, która jest przeznaczona dla osób o wadze między 60 a 90 kg. Trzeba także zdecydować się na rodzaj materaca. Zazwyczaj do wyboru mamy materace piankowe, termoplastyczne, sprężynowe, lateksowe i materace wykonane z pianki wysokoelastycznej. Więcej informacji na temat rodzajów materacy znajdziesz tutaj.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium