Masz pytania?   +48 503 101 422    +48 504 789 294      biuro@mybed.pl

Jak się wyspać – 5 najważniejszych wskazówek
Z PAKOWANIEM

Jak się wyspać – 5 najważniejszych wskazówek Niby spałeś, a czujesz się zmęczony. Długo nie mogłeś zasnąć, a gdy w końcu Ci się udało, to i tak przebudzałeś się w nocy. Spałeś jak kamień, jednak wstałeś obolały, z zesztywniałym kręgosłupem i stawami. Jeśli choć jedno z tych zdań brzmi dla Ciebie znajomo, koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy wpis. Podajemy w nim 5 najważniejszych wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak dobrze wysypiać się każdej nocy.

 

Wskazówka 1: Znajdź swoje optimum – sen może, ale nie musi trwać 8 godzin.

 

Choć wielu naukowców upiera się przy twierdzeniu, że optymalna liczba godzin snu wynosi 7 lub 8, zdania w tej kwestii nadal są podzielone. Część lekarzy i badaczy sugeruje na przykład, że to, ile powinno się spać, zależy od wieku – osoby młode mogą spać nieco dłużej, starsze zaś – nieco krócej. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie tu obserwowanie własnego organizmu. Być może w Twoim przypadku będzie to np. niecałe 7 godzin, a być może potrzebował będziesz minimum 9 godzin. Nasza rada? Znajdź swoje optimum i na tej podstawie postaraj się wyznaczyć sobie w miarę stałe pory kładzenia się spać i wstawania.

 

Wskazówka 2: Odpowiednio przygotuj się do snu.

 

Około godziny 21.00 w Twoim organizmie zaczyna wydzielać się hormon snu (melatonina). By nie zakłócać tego procesu, po godzinie 16.00 powinieneś powstrzymać się przed piciem kawy, mocnej herbaty i innych napojów pobudzających. Przed snem warto się również wyciszyć, np. czytając ulubioną lekturę. Unikaj natomiast relaksu przed komputerem, telefonem czy tabletem – ekrany tych urządzeń emitują niebieskie światło, które może utrudnić Ci zaśnięcie. Pamiętaj również, że wypity wieczorem alkohol, choć może zasypianie ułatwiać, bardzo negatywnie wpłynie na samą jakość Twojego snu.

 

Wskazówka 3: Zainwestuj w dobry materac.

 

To inwestycja, która zwróci Ci się z nawiązką. Dobrze dobrany, wygodny materac sprawi, że podczas snu wypoczywać będzie zarówno Twoje ciało, jak i Twój umysł. Co za tym idzie, w ciągu dnia będziesz bardziej skoncentrowany i produktywny, zrelaksowany oraz pełen energii. W MyBed możesz wybrać materac, który będzie dla Ciebie optymalny – nie tylko pod względem rozmiaru, ale również twardości. Co więcej, w oferowanych przez nas modelach znajdziesz wiele funkcjonalnych rozwiązań, takich jak chociażby mata kokosowa, sprężyny kieszeniowe, wysokiej jakości pianka czy przekładka filcowa. Z łatwością wybierzesz też materac, który pomoże Ci zniwelować problemy z bólem kręgosłupa i stawów, jeśli doświadczasz takowych w nocy lub po przebudzeniu. Więcej informacji o tym, jak wybrać materac do spania, znajdziesz w tym wpisie

 

Wskazówka 4: Przygotuj pomieszczenie, w którym będziesz spać

 

Zadbaj o właściwą temperaturę i wilgotność powietrza w swojej sypialni. Im bardziej uda Ci się zaciemnić pomieszczenie, tym lepiej. Doskonale sprawdzają się tutaj rolety i żaluzje, a także grube, ciemne zasłony. Jeśli ich nie masz, możesz wypróbować zakładaną na oczy opaskę do spania. Idealnie, gdyby pomieszczenie, w którym śpisz, było ciche. Jeśli jednak nie masz na to wpływu, możesz użyć tzw. stoperów do uszu (bez problemu kupisz je w aptece). Skutecznie wyciszą one dochodzące z zewnątrz dźwięki. Pamiętaj również, by pomieszczenie zostało przed snem dobrze przewietrzone (zwłaszcza gdy śpisz przy zamkniętym oknie). Jeśli masz taką możliwość, z sypialni pozbądź się również urządzeń elektronicznych, które mogą negatywnie wpływać na jakość Twojego snu.

 

Wskazówka 5: Nie stosuj żadnych półśrodków

 

Nagięcie bądź zlekceważenie przynajmniej części podanych przez nas wskazówek może wydawać się kuszące, ale nie będzie dobrym pomysłem. Człowiek przesypia mniej więcej ⅓ swojego życia, dlatego zadbanie o dobry, zdrowy sen odpowiedniej długości to kwestia absolutnie kluczowa. W doborze najodpowiedniejszego dla Ciebie łóżka i materaca z przyjemnością pomogą Ci natomiast nasi doradcy. Już dziś skontaktuj się z nami i wybierz model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Zapewniamy własny, bezpieczny transport łóżka bądź materaca do wybranego przez Ciebie miejsca i dajemy na nie nawet pięć lat gwarancji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl