Masz pytania?   +48 503 101 422    +48 504 789 294      biuro@mybed.pl

Stelaż do łóżka – jaki wybrać? Czym różni się stelaż drewniany od metalowego?
Stelaż do łóżka – jaki wybrać? Czym różni się stelaż drewniany od metalowego?

Stelaż do łóżka – jaki wybrać? Czym różni się stelaż drewniany od metalowego?

Aranżacja nowej sypialni lub odświeżenie obecnej to nie lada wyzwanie – zwłaszcza, gdy robimy to samodzielnie. Dobór materiałów, faktur, kolorów… jest mnóstwo detali, na które należy zwrócić uwagę, aby efekt finalny spełnił nasze oczekiwania. Jednak tuż obok wystroju wnętrza, równie ważna jest funkcjonalność oraz wygoda. Tak, to właśnie wygoda użytkowania odgrywa największą rolę w sypialni, bo przecież to w niej spędzamy znaczną część życia. A zdrowy sen jest przecież bardzo ważny dla funkcjonowania całego organizmu. I w tym właśnie miejscu należy zaznaczyć, że nie tylko wybór odpowiedniego łóżka ma znaczenie. O ile rama łóżka pełni funkcję bardziej dekoracyjną, to już pozostałe jego elementy mają bezpośredni wpływ na jakość snu. Mowa tutaj o elementach takich, jak stelaż do łóżka oraz materac do łóżka. Bardzo często zapominamy, że to konieczny komplet, który oddziałuje równocześnie na nasz organizm. Z poniższego artykułu dowiesz się, jaki wybrać stelaż do łóżka, jakie są rodzaje stelaży oraz czym jest stelaż drewniany i stelaż metalowy.

Dobry stelaż do łóżka, czyli jaki? Rodzaje stelaży do łóżek

Stelaż do łóżka to nie tylko podparcie dla materaca, na którym śpimy. Dobry stelaż do łóżka powinien odpowiednio wspierać pracę materaca – reagować na jego punkty nacisk. Stelaż chroni materac przed niepożądanymi odkształceniami, dzięki czemu wydłuża jego żywotność. Nie bez znaczenia jest także rola stelaża, jaką odgrywa w odniesieniu do właściwej wentylacji materaca. Stąd stelaż do łóżka najczęściej ma budowę listewkową, choć może być wykonany z różnych materiałów. Stelaż drewniany najczęściej tworzą jedynie liczne listwy bukowe, które są niezwykle elastyczne i doskonale oddają sprężystość materaca. Taki stelaż może mieć ramę, lecz nie musi, jeżeli nie posiada dodatkowych funkcji. Stelaż metalowy to bardzo duże uproszczenie – tego typu stelaż może pełnić funkcję spajającą całą ramę łóżka ze sobą, jak w przypadku niektórych łóżek metalowych. Nie oddaje on jednak pracy materaca, dlatego sen na takim łóżku nie jest tak przyjemny, jak w przypadku stelaża drewnianego. Jest jeszcze jeden wariant pośredni, czyli stelaż metalowy z drewnianymi listwami.

 

Stelaż drewniany czy metalowy? Stelaż zwykły czy z pojemnikiem?

Stelaż metalowy z drewnianymi listwami to bardzo stabilne i coraz bardziej popularne rozwiązanie. Stelaż do łóżka na metalowej ramie to rozwiązanie dedykowane na potrzeby łóżka z pojemnikiem na pościel. Stabilna, metalowa rama stelaża z podnośnikiem, wypełniona jest kilkudziesięcioma drewnianymi listwami. Identyczny stelaż do łóżka z pojemnikiem na pościel może być również wykonany w całości z metalu, choć jest to rzadziej stosowane rozwiązanie. Jaki stelaż do łóżka wybrać? Koniecznie zdecyduj się na drewniany stelaż do łóżka zbudowany z listew bukowych, które są bardzo elastyczne i wytrzymałe. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wysoki komfort użytkowania zarówno materaca, jak i stelaża. Jedno i drugie ma ogromne znaczenie, bo nawet jeśli kupimy najlepszy materac to bez dobrego stelaża utracimy część jego właściwości.

Jaki stelaż do łóżka? Czym się kierować podczas wyboru?

Zasadniczo łóżko powinno służyć nam jedynie do odpoczynku, jednak wcale tak nie jest. Dzieci lubią bawić się w łóżku, młodzież przesiadywać z książką lub laptopem i dorośli również. Wybierając materac myślimy o jego miękkości oraz wielu innych cechach, jednak zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku wyboru stelaża do łóżka. Jeżeli poszukujesz funkcjonalnego rozwiązania, zdecyduj się na stelaż metalowy z podnośnikiem, ale wypełniony drewnianymi listwami. Idealnie komponuje się w naszych produktach – łóżka tapicerowane z pojemnikiem na pościel. W MyBed stosujemy jedynie sprawdzone rozwiązania, a podczas zakupu łóżka tapicerowanego możesz dobrać odpowiedni stelaż i materac. Szczegóły znajdziesz w opisie każdego łóżka tapicerowanego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium