Masz pytania?   +48 503 101 422    +48 504 789 294      biuro@mybed.pl

Tkaniny obiciowe łatwe w czyszczeniu – idealne do łóżek tapicerowanych i nie tylko
Tkaniny obiciowe łatwe w czyszczeniu – idealne do łóżek tapicerowanych i nie tylko

Tkaniny obiciowe łatwe w czyszczeniu – idealne do łóżek tapicerowanych i nie tylko

Wybierając tkaniny obiciowe dla naszych domowych mebli stawiamy głównie na aspekt wizualny. Bardzo ważne jest to, aby kolor i struktura materiału pasowały do stylistyki naszego wnętrza. Warto jednak zainteresować się także kwestiami związanymi z czyszczeniem takiego materiału. Plamy z wina czy zabrudzenia od jedzenia powodują, że mebel przestaje wyglądać estetycznie. Małe dzieci też potrafią narobić bałaganu. Dlatego odpowiednim rozwiązaniem będzie wybór specjalnej tkaniny obiciowej, która jest łatwa w czyszczeniu i bez problemu usuniemy z niej wszelkie plamy. Dzięki nowoczesnym technologiom producenci oferują szeroki wybór tkanin, które są odporne na plamy i łatwe do czyszczenia. Jaki więc materiał obiciowy wybrać i czym powinien się on charakteryzować?

Wybór tkanin obiciowych łatwych do czyszczenia

Tkaniny obiciowe znajdują zastosowanie przy produkcji takich mebli jak pufy, fotele, sofy, kanapy oraz łóżka tapicerowane. Wybór kolorów i faktur jest bardzo duży. Producenci z roku na rok oferują swoim klientom coraz lepsze materiały obiciowe. Używają oni najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu możemy cieszyć się wyborem tkanin obiciowych łatwych do czyszczenia. Oferta rynkowa jest bardzo bogata, a najbardziej popularne są tkaniny obiciowe typu Easy Clean i Water Reppelent. W ich przypadku wystarczy wilgotna szmatka, aby usunąć z mebla obitego taką tkaniną wszelkie plamy i zabrudzenia pochodzące z różnych źródeł. Różne rodzaje tkanin obiciowych łatwych do czyszczenia różnią się właściwościami, gładkością i strukturą. Wszystkie jednak są tak samo odporne na plamy i łatwe w czyszczeniu, co czyni je najbardziej praktycznymi na rynku i niezwykle pożądanymi.

 

Zalety tkanin obiciowych łatwych do czyszczenia

Tkaniny obiciowe łatwe do czyszczenia mają wykończenie oparte na nanocząsteczkach. To jeden z powodów, dla którego zabrudzenia nie wnikają w głąb tkaniny. Takie materiały posiadają także powłokę hydrofobową, a więc są wodoodporne. Bez problemu poradzimy sobie więc z plamami z czerwonego wina czy kawy - ciecz uformuje się bowiem w krople i spłynie po powierzchni mebla. Bardzo ważne jest także to, że są one odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli mamy w domu zwierzaka to warto zdecydować się na tkaninę obiciową, która będzie odporna na zadrapania, a usuwanie z niej sierści będzie bezproblemowe. Wybór odpowiedniej tkaniny obiciowej łatwej do czyszczenia połączony z odpowiednią pielęgnacją to gwarancja zadowolenia z mebli przez wiele lat. Meble na długo zachowają swój pierwotny i estetyczny wygląd.

Jak czyścić tkaniny obiciowe?

Warto wiedzieć, jak odpowiednio czyścić tkaniny obiciowe, aby zachowały one swój wygląd przez długie lata. Wszystko zależy od rodzaju zabrudzeń - inaczej postępuje się z plamami płynnymi, a inaczej z plamami lepkimi. Do pierwszej grupy można zaliczyć plamy z różnego rodzaju napojów - soków i innych napojów kolorowych, wina, kawy oraz herbaty. Na tkaninach obiciowych łatwych do czyszczenia, ciecz skrapla się na powierzchni materiału, nie wnikając w jego głąb. Dzięki temu do usunięcia plam płynnych wystarczy użyć ręcznika papierowego lub suchej ściereczki. Drugą grupę stanowią pozostałości po jedzeniu - czyli plamy od sosów, pomidorów, keczupu, wyrobów czekoladowych czy jogurtów. Należy najpierw usunąć je mechanicznie - czyli zebrać ich wierzchnią warstwę. W dalszej kolejności powinniśmy przetrzeć pozostałość po plamie mokrą ściereczką lub nawilżonym ręcznikiem papierowym. W przypadku wyjątkowo złośliwych lub zaschniętych plam, można także użyć do ich usunięcia wody z dodatkiem szarego mydła lub specjalistycznego detergentu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium