Masz pytania?   +48 503 101 422    +48 504 789 294      biuro@mybed.pl

Jak długo można korzystać z materaca? Kiedy należy wymienić materac na nowy?
Jak długo można korzystać z materaca? Kiedy należy wymienić materac na nowy?

Jak długo można korzystać z materaca? Kiedy należy wymienić materac na nowy?

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy… te słowa można powiedzieć również w odniesieniu do pytania o to, kiedy wymienić materac na nowy. Zużycie to nieunikniony etap dla każdego produktu, dlaczego więc należy zachować czujność, jeśli chodzi akurat o żywotność materaca? Dobry materac jest gwarancją pełnej regeneracji po całym dniu, ale również odgrywa ważną rolę w zachowaniu zdrowego kręgosłupa. Zdarza Ci się wstawać rano z okropnym bólem kręgosłupa? To znak, że Twój materac jest dla Ciebie nieodpowiedni lub zużyty. Co wpływa na żywotność materaca? To nie tylko jego regularne użytkowanie, lecz również właściwa pielęgnacja materaca. To jednak nadal nie wszystko, ponieważ nawet najlepszy materac z czasem będzie wymagał wymiany na nowy. Przeczytaj dzisiejszy wpis i dowiedz się, jaki wpływ na nasze zdrowie ma spanie na starym, zużytym materacu? Jak poznać, że materac jest zużyty? Ile trwa gwarancja na materac?

Jak spanie na starym, zużytym materacu wpływa na nasze zdrowie?

Bóle kręgosłupa, zwyrodnienia, złe nawyki wpływające na postawę… To tylko niektóre przykłady chorób, które pojawiają się lub pogłębiają, jeśli w naszej sypialni znajduje się stary i zużyty materac. Dlatego tak ważna jest dbałość o to, aby na łóżku znajdował się dobrze dobrany i wygodny materac. Z pewnością wiedzą o tym doskonale osoby borykające się z problemami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Dlaczego? Dobry materac niweluje dolegliwości bólowe kręgosłupa, a także wspomaga walkę ze zwyrodnieniami kręgosłupa, dzięki właściwemu podparciu ciała na całej linii. No właśnie… a jaki materac dla nastolatka? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, natomiast odpowiedź jest bardzo prosta. Już od najmłodszych lat, warto u dziecka kształtować prawidłowe nawyki, aby w przyszłości nie miało problemów zdrowotnych. Garbienie się? Skrzywienie boczne kręgosłupa? Tak, dobry materac zapobiegnie powstaniu tych schorzeń lub wspomoże walkę z nimi, jeśli już istnieją.

Jak poznać, że materac jest zużyty?

Jak już wspominaliśmy wcześniej, każdy przedmiot z czasem ulega zużyciu, a bardzo często sami możemy nieświadomie przyśpieszyć ten proces. W jaki sposób? Niewłaściwe użytkowanie materaca, jak np. skakanie, zbyt duże obciążenie (niewłaściwy dobór materaca do wzrostu i masy ciała użytkownika), a także brak dbałości o prawidłową higienę całego materaca i pokrowców. Zużycie materaca może być widoczne na pierwszy rzut oka, lecz niekoniecznie. Kiedy konieczna jest wymiana materaca na nowy? Zawsze, gdy zauważysz utratę sprężystości, widoczne gołym okiem nierówności, przesunięcia lub deformacje sprężyn (jeśli są), oraz inne symptomy świadczące o zużyciu materaca. Natomiast zużycie materaca może być niewidoczne gołym okiem, lecz odczuwalne w czasie snu, a zwłaszcza rano, gdy musimy wstać, a wszystko nas boli. Czujesz na swoim ciele skutki zużytego materaca? Koniecznie wymień go na nowy i dopasowany materac. O tym, jak wybrać odpowiedni materac, przeczytasz tutaj.

 

Gwarancja na materac – ile trwa i na co obowiązuje?

W zależności od producenta, gwarancja na materac może obejmować standardowe dwa lub pięć lat. W ostatnim czasie coraz większe grono producentów materacy daje gwarancję sięgającą nawet 25-ciu lat! Dlaczego tak się dzieje? To czas, przez który średnio użytkowany jest materac i również tyle samo czasu powinien służyć. Oczywiście wiadomym jest, że należy dbać o materac prawidłowo, aby świetnie się sprawdzał przez cały okres użytkowania. Jak to zrobić? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik – Jak prawidłowo dbać o materac? A może poszukujesz materaca, który idealnie sprawdzi się w Twojej sypialni? Zobacz, jak prezentuje się oferta materacy od MyBed! Materac lateksowy, z matą kokosową, z pianki Visco, ze sprężynami kieszeniowymi, termoplastyczny, piankowy… Wybierz swój idealny materac!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium