Masz pytania?   +48 503 101 422    +48 504 789 294      biuro@mybed.pl

Poduszka profilowana do spania – czy warto kupić? Jaka poduszka jest najzdrowsza?
Poduszka profilowana do spania – czy warto kupić? Jaka poduszka jest najzdrowsza?

Poduszka profilowana do spania – czy warto kupić? Jaka poduszka jest najzdrowsza?

Zdarza się, że przychodzi nam wybrać każdy, nawet najbardziej podstawowy element wyposażenia całego domu lub mieszkania. Taka sytuacja może mieć miejsce nie tylko podczas przeprowadzki czy urządzania wnętrza od całkowitego zera, ale także sezonowo. Najczęściej wymieniamy to, co znajduje się w sypialni, a ściślej mówiąc – poduszki, kołdry, pościel, koce czy narzuty. To elementy wyposażenia sypialni, z którymi mamy bezpośredni kontakt, a utrzymanie ich w najwyższej czystości jest absolutną koniecznością. Dzisiaj skupimy się na wyborze poduszki do spania, która może sprawiać najwięcej kłopotów. Dlaczego? Na wybór odpowiedniej poduszki do spania ma wpływ wiele czynników, a każdy z nich niemal o innym podłożu. Zadania nie ułatwia fakt, że rodzajów poduszek jest mnóstwo. Nic więc dziwnego, że wybór może być naprawdę trudny. Podpowiadamy, jaka poduszka jest najzdrowsza i czym charakteryzuje się poduszka profilowana do spania (ortopedyczna).

Rodzaje poduszek do spania

Poduszki możemy rozróżniać m.in. na podstawie rodzaju wypełnienia. W tym przypadku najpopularniejsze, a zarazem najczęściej spotykane poduszki do spania to puchowe, piankowe oraz syntetyczne. Ponadto możemy wymienić rodzaje poduszek ze względu na rozmiar, gdzie wśród standardowych znajdują się te o wymiarach 40x40 cm, 50x60 cm oraz 70x80 cm. Jeżeli jesteś w trakcie poszukiwań tej najodpowiedniejszej poduszki do spania to z pewnością natrafiłaś jeszcze na wiele innych grup produktowych. Mogą to być poduszki ortopedyczne, a w tym poduszki profilowane czy poduszki z pianki visco. Ta ostatnia staje się coraz bardziej popularna, a wszystko za sprawą termicznych właściwości plastycznych tego materiału. Pianka visco idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu wspiera m.in. najbardziej newralgiczne punkty kręgosłupa szyjnego. To jednak nie wszystkie zalety poduszki z pianki visco.

 

Poduszka profilowana do spania – właściwości

Zacznijmy od tego, że poduszka profilowana to produkt kierowany do osób, które lubią dbać o profilaktykę kręgosłupa, lecz nie tylko. To poduszka idealna dla każdego, kto ceni sobie niebywałą wygodę i komfort, a także osób, które już cierpią na schorzenia odcinka szyjnego kręgosłupa. Poduszka profilowana (ortopedyczna), wspomaga prawidłowe ułożenie kręgosłupa, dzięki czemu stanowi idealny sposób na ograniczenie tkliwości miejsc zmienionych chorobowo. Doskonałe dopasowanie do ciała zapewnia wysokoelastyczna pianka visco, która jest obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem. Posiada idealną gęstość, dzięki czemu nie zapada się pod ciężarem głowy i utrzymuje ją we właściwej pozycji względem reszty ciała. Jeżeli zatem zdarza Ci się budzić z bólem głowy, szyi lub barku to może być efekt nieprawidłowego ułożenia głowy na poduszce w trakcie snu. Poduszka profilowana jest dla Ciebie, jeśli ten problem nawiedza Cię coraz częściej.

Jak wybrać poduszkę do spania?

Źle dobrana poduszka oznacza niewyspanie, a z czasem również nieprzyjemne dolegliwości bólowe. I to niezależnie od jej wypełnienia – syntetycznego lub naturalnego. Wyjątek stanowią m.in. poduszki profilowane z pianki visco, które są zaliczane do grupy ortopedycznych. Rodzajów poduszek jest mnóstwo o czym pisaliśmy już wcześniej, jednak to samo dotyczy wysokości poduszek. Zastanawiasz się, jak wybrać poduszkę do spania? Po pierwsze zastanów się, w jakiej pozycji najczęściej śpisz. To najbardziej pomocna informacja, dlaczego? Wszystko składa się na wysokość pomiędzy odcinkiem szyjnym kręgosłupa a materacem. Dlatego jeżeli śpisz na plecach to będziesz potrzebować niższą poduszkę, ponieważ odstęp pomiędzy twoją szyją a materacem jest mniejszy niż gdy śpisz na boku. Wtedy odpowiednią wysokość poduszki wybieramy adekwatnie do długości obojczyka w taki sposób, aby poduszka właściwie wypełniała całą tą przestrzeń. Pamiętaj, żeby przy wyborze poduszki ortopedycznej zastosować dodatkowy margines ok. + 2 centymetrów (w zależności od producenta).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium